page-header

OLUMSUZ OLMA

OLUMSUZ OLMA

Negatif düşünceler içindeysen hemen kurtul. Çünkü böyle olduğun sürece olumsuz bir sürü olay yaşarsın ve sürekli olumsuz düşünen negatif insanlar girer hayatına. Yenilenmek için önce içini arındırman gerek.

Şimdi, gözlerini kapat. Bir nehirde, bir şelalenin altında ya da tazyikli bir suyun altında tüm zihninin, organlarının ve bedeninin yıkandığını, temizlendiğini ve arındığını düşün. Bunları zihninde canlandırırken bedeninde de hissetmeye çalış. Sonra, arınmış olan sen, bundan böyle kişilere, durumlara ve olaylara yargısız bakış açısıyla, olumsuz yorumlar yapmadan ve temizlenmiş duygularla yaklaş.

Örneğin:

Her şey kötüye gidiyor.”

Çıkış yolu yok.”

Başaramayacağım.”

Her şey bitti.”

Asla karşılık alamayacağım,” ya da “Bu asla olmayacak,” gibi pek çok olumsuz düşünce yapısından bahsedebiliriz. Tüm bunları düşündükçe, çok daha fazlasını hayatına çekersin. Neden olumlu düşünmek varken olumsuzlukları çekiyorsun?

Neden kendine bunu yapıyorsun?

Hadi sor, bundan sonra olumsuzluklarla mı yoksa olumlu düşüncelerle mi hayatına devam etmek istiyorsun? Sen olumsuz ve negatif düşünmeyi seçiyor ve böyle yaşıyorsan, hayatın emin ol ki hep böyle olacak. İşlerin, ilişkilerin, maddi durumun, aklına gelebilecek her şey hep o korkularınla, endişelerinle, olmasını istemediklerinle dolacak. Bunu yapma. Düşüncelerini olumluya çevir ve kendini pozitif olmaya alıştır. Sonra her şeyin kendiliğinden düzeldiğini görecek ve yaşayacaksın.

Hayatımız her an güllük gülistanlık olmayabilir. İniş çıkışlarla dolu hayat. Önemli olan o an yaşanılan her ne ise, onu o anda yaşayıp başka bakış açısı ile, yani olumsuz bir duruma verdiğin o andaki tepki hareket duygu düşünceyi o anda bırakıp ilerlemektir. Sen, olaylara verdiğin olumsuz duygusal tepkilerini değiştirebileceğini öğreniyorsun. Seni sinirlendiren bir olaya verdiğin tepkiyi, aynı olay tekrarladığında değiştir ve olumlu bir bakış açısıyla bakmaya çalış. Olay aynı fakat tepki farklı. Peki ya sonuç? Emin ol, olumsuz olduğunda, o olay ya da durum daha büyük bir olumsuzlukla biter. O halde an itibari ile olumsuzluktan, negatiflikten kurtulmaya niyet ederek olumlu olmaya hazırla kendini. Hayatı zorlaştıran da bizleriz kolaylaştıran da. Kolay var iken neden zorluğu seçelim? Unutma, ne düşünürsen onu yaşarsın.

Elini uzat kendine, olumlu olmaya hazır olan senin elini tut.

Hoş geldin olumlu ben!

Olumsuzluktan kurtulmak için aşağıdaki olumlama cümlelerini gece yatmadan evvel ve sabah uyandığında sesli ve sessiz söyle. Ayrıca yazabilir veya kendi sesini kaydederek dinleyebilirsin. 21 Gün Yap…

*Ben olumlu olmaya niyet ediyorum.

*Ben olumlu olan her şeyi hayatıma çekiyorum.

*Ben pozitif olmayı seçiyorum.

*Ben olumlu düşünen ve böyle yaşayan biriyim.

*Hayatımdaki her şeyin kolaylıkla olmasını seçiyorum.

*Olumlu Düşünmek Benim En doğal Halim

*Evrendeki olumlu olan her şey beni kolaylıkla buluyor.

*Çünkü ben Olumluyum.

*Ben bir mıknatısım.

*Olumlu olan her şeyi kendime çekiyorum.

*Ben olumlu oldukça olumlu insanlar beni buluyor.

*Ben olumlu oldukça olumlu durumlarla karşılaşıyorum.

*Ben olumlu oldukça olumlu olaylar gerçekleşiyor.

*Olumlu olduğum için kendime teşekkür ederim.

*Olaylara ve durumlara olumlu yaklaşmak benim için çok kolay.

* Her şeye  olumlu bakmak benim için çok kolay.

 

         ‘’SEN NE DÜŞÜNÜRSEN VE NEYİ SEÇERSEN HAYAT SANA ONU VERİR’’

 

‘’Nazlı Baç’la Hayata Yeniden Başla’’

Yaşam&Kuantum&Nefes Koçu

        Nazlı Baç

Back to top of page