page-header

KENDİNİZLE RANDEVU

KENDİNİZLE RANDEVU

Her gün kendinizle 5 dk randevulaşın. Çok değil. Sadece 5 dk. Mazeret üretmek yok ama baştan anlaşalım.

Vaktim yok çok çalışıyorum, eşim, çocuklar, annem, babam, arkadaşlarım ev işleri vs..Daha bir çok bahane… Artık bahane üretmeyin kendinize geç kalmayın. Bir odaya geçin güzel bir meditasyon müziği açın, rahat bir şekilde oturun yada uzanın. Aklınıza bir düşünce gelirse derhal geldiği yere geri gönderin. Derin nefesler alın ve sadece nefesinize odaklanın. Burundan alın burundan verin. Nefesinizin sesine odaklanın önce. Sonra iç sesisinizi dinleyin. İçinizden sadece iyi ve güzel sizi mutlu eden düşüncelere odaklanmaya niyet edin.

Bolluk ve berekete, sevgiye, sağlığa, başarıya, mutluluğa, huzura açın kendinizi. İç huzur önemli. Bunun için yapmanız gerekeni yapar ve bunu sürekli hale getirirseniz hergün kendiniz için çok önemli bir şey yapmış olacaksınız. Belki yeni kararlar, belki içsel ve dışsal radikal değişimler içinize dönüp kendinizi keşfetme yoluna gittiğinizde emin olun çok kısa sürede olan ve olacak hatta sizin yapacağınız değişimlere ve dönüşümlere inanamayacaksınız. Artık ertelemek yok. Ertelediğinizherşey sizin kendinize geç kalmanızdır. Hayat çok kısa zaman akıp gidiyor. Yeteri kadar ertelediniz yarın yaparımlar, haftayayaparımlar, sonra yaparımlar…. Ama artık kendinizle bütünleşmek için daha fazla vakit kaybetmeyin. Hayatın karmaşası hiç bitmez. Gündelik duygu durumu değişimlerimiz gün bitiminde bizi yorar. En azından uykudan önce kendinizle buluşmayı deneyin. Rahat uyumak ve duygularınızdan arınmak için iyi bir başlangıç olacağına eminim.

Şimdi bu yazıyı okuduktan sonra ne yapacağınıza siz karar verin.Kendiniz için hep aynı şeyleri yapmaya devam mı edeceksiniz? Yoksa her ne olursa olsun ne gerekiyorsa hemen şimdi yapmaya başlayacak mısınız? Hiçbirşeyin sizi engellemesine izin vermeyin. Kendinizin bile…

 

Yaşam & Kuantum & Nefes Koçu

              Nazlı Baç

Back to top of page