page-header

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

UZAKTAN EĞİTİM

YAŞAM KOÇLUĞU

Yaşamınızın değişmesini istiyor olabilirsiniz ya da hayatınızın bazı alanlarında değişiklik yapmak istiyor olabilirsiniz. Belki de şu ana kadarki her şeyden memnunsunuz hayatınızla ilgili, ama gelin görün ki artık bazı sıçramalar yapmak gerekiyor. Geçmişin izlerinden de kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Hayatınıza ve kendinize dair farkındalıklar yaşamak, biraz daha önünüzü,  geleceğinizi net görmek, kendinize vakit ayırmak ve ayna tutmak istiyor olabilirsiniz.

Belki de kafanız son zamanlarda çok karıştı ve netliğe ihtiyacınız var, ya da insanlarla yoğun iletişim içinde olduğunuz bir mesleğiniz var (öğretmenlik, satış, danışmanlık, eğitmenlik, insan kaynakları, yöneticilik vs…) ve işleyeceğinden emin olduğunuz bir yönteme ihtiyaç duyuyorsunuz, yeni düşünme şekillerini öğrenmeyi seviyor da olabilirsiniz.

Koçluk yaşamın tüm alanlarında gelişim ve değişim için en etkili süreçtir.

Yaşam koçluğu, tüm koçluk uygulamalarının başlangıcıdır, hayatın her alanıyla ilgili hedefler belirlemek, değişiklik ve yenilikler yapmak, gelişmek ve değişmek için kullanılabilecek bir sistemdir.

Bir koçun öncelikle aldığı eğitim yaşam koçluğu eğitimidir ve diğer tüm koçluk uygulamaları spesifik alanlarda uzmanlaşarak uygulanır.

Yaşam koçunuz sizin harika yanlarınızı bularak bu niteliklerinizi kullanmanız ve geliştirmeniz konusunda destek verir.

Koçluk, kişinin bugün nerede olduğuna, yarın ne yapmak ve nerede olmak istediğine dair kişisel farkındalığı arttırarak bir yol haritası belirler.

Koç, bu yol boyunca kişinin kendi içsel gücünü kullanması, potansiyelinin farkına varması, performansını geliştirmesi, istediği yönde değişmesi ve gelişmesi için yargısız ve sınırsız bir ortam yaratır. Koçluk, profesyonel bir diyalogdur, bu bakış açısından kişi tam ve bütündür, ihtiyacı olan tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabileceği en iyi tercihleri yapmıştır ve potansiyelleri vardır.

Koçluk, kişinin anlamlı ve net hedefler belirlemesinde, hedeflerinin kendi değer ve vizyonuna uygun olmasının tespitinde ve bu hedeflere doğru etkin adımlar atarak gelişmesinde, kişisel nitelik ve yeteneklerinin keskinleşmesinde en etkili süreçtir.

Koçluk, sizi yönlendirmek yerine doğru sorularla kendi cevaplarınızı bulmanızı ve doğru kaynaklara yönelmenizi sağlar. Motivasyon ve yaratıcılığı artırır.

Tüm bu süreçte koçluk, geleceğe ve çözüme odaklı ilerler. Nedenlerden çok nasıllar önem kazanır.
Koçluk performans geliştirmede ve her türlü öğretinin kazanılmasında en hızlı yöntemdir.

Koç’luk farklı ritimlerin içinde spontane bir melodinin bütünlüğü için en iyi çözüm yollarından biridir.

Şu anda yaşadığınız yaşam gerçekte yaşamak istediğiniz yaşam değil ise Yaşam Koçluğu eğitimi tam size göre tasarlanmış bir eğitim modülüdür.

NEDEN YAŞAM KOÇLUĞU ?

Yaşam Koçluğu, bireyin kendi gelişim sürecini tamamlaması ve diğer insanlara hayatın her alanında koçluk etmesi için koçluk sürecinin en üst düzeyde nasıl uygulayabileceğini ve diğerlerinin yaşamlarına bu gelişim sürecinin nasıl aktarılabileceğini deneyimleterek öğreten özel bir SERTİFİKA PROGRAMI’dır.

Yaşam koçluğu süreci; bireylerin olasılıklarla dolu olan yaşamlarında ulaşmak istedikleri duygu, durum veya sonuçları belirlemekle başlar. Bu hedeflere nasıl varılacağını bireyin kendi başına bulmasını sağlayarak devam eder. Bireyin sorumluluklarını gerçekleştirebilecek istek ve motivasyon kaynaklarını yine bireyin ortaya çıkarmasını sağlanırken gerektiğinde müşterinin yapılanma sürecine verilen destekle eylem adımları da sürece taşınarak kalıcı değişimler sağlanabilir.

KİMLER KATILABİLİR:

Kendi zamanını yönetmek, hayatını değiştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, yeni bir meslek sahibi olmak, hayatında yeni fırsatlar oluşturmak, iş ve özel hayatının yöneticisi olmak, vizyonunu büyütmek, başkalarının yaşamlarında kalıcı dokunuşlarda bulunmak, yaşamındaki artıları çoğaltmak, hayatının her alanında ilişkilerini geliştirmek, yeniçağın tüm yeniliklerini bilmek isteyen herkesi KOÇLUK eğitimine bekliyoruz.

KOÇLUK EĞİTİMİNDEKİ KAZANIMLAR;

Koçluk Eğitimi, yeni bir yaşam ve kazanç fırsatı yakalamanızı, iş ve özel yaşamınızı düzenleyip, sorunlarınızın üstesinden gelmenizi, vizyonunuzu genişletip, yönetim becerilerinizi geliştirmenizi, başkalarının yaşamlarına dokunmanın hazzını yaşamanızı, hayatınıza kuşbakışı bakarak eksiklerinizi görmenizi ve yaşamınızı yönlendirmenizi, hayattan aldığınız manevi tatmini arttırmanızı ve ilişkilerinizi geliştirmek konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİNDEN SONRA ;

Bireylerin yaşamları ile ilgili tüm süreçlerinde kendi cevaplarına, kaynaklarına ulaşmalarını sağlayacak, onları cesaretlendirerek aksiyonlarını kendi karar verdikleri ve uygun gördükleri şekilde alacakları süreçler yaratacak ve bu ortam ve deneyimden gelen motivasyon ile birlikte değişim yaşamalarını sağlayacaksınız.


    Back to top of page