page-header

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTMENLİĞİ

Kötü hafıza yoktur, eğitilmemiş hafıza vardır. Eğitim ve iş hayatında, hatta günlük hayatta güçlü bir hafızaya sahip olmak çok önemlidir. Ucu bucağı bulunmayan hafızamızın kayıt kapasitesi ve hatırlama yeteneği düşünebileceğimizin çok çok üstündedir.

Bildiğimiz her şeyi hafızamızda saklıyoruz. Nasıl yürüdüğümüz, hangi dili konuştuğumuz, tanıdığımız binlerce insanın yüzü, ses rengi, geçmişteki yaşamımız, adresler, okuduğumuz kitaplara ait bilgiler, filmlere ait görüntüler ve daha binlercesi hafızamızda bulunmaktadır. Bütün bunların hepsi aylarca hatta yıllarca hiç unutulmadan saklanır.

Unutulmadan saklanan bilginin yanında daha şaşırtıcı olan, istediğimiz zaman bu bilgilere anında ulaşabilmemizdir. Hatta daha da şaşkınlık verici olanı, uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşımızla karşılaşınca bir anda arkadaşımızla ilgili geniş bir olaylar zincirini hafızamızda canlandırabiliriz.

Her birey müthiş bir hafıza potansiyeline sahiptir. Hafızamıza gereken önemi gösterdiğimiz takdirde ve onu geliştirmek için eğittiğimizde güçlenecektir.

Tıpkı insan bedeninin vücut geliştirme egzersizleri aracılığıyla kas gücünü arttırarak güçlendirebileceği gibi hafıza da geliştirilebilir.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifika Programının Amacı

Hafıza tekniklerini birey yada gruplara öğretmeyi hedefleyen profesyoneller yetiştirmek.
Programa katılanlara ‘’Hafıza Teknikleri’’ Eğitimi sürecini profesyonel olarak yönetme bilgi ve becerisini yerleştirmek.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifika Programının Kapsamı

İçinde bulunduğumuz yüzyıl, bilgininin hızla çoğaldığı ve hızla tüketilmesi gereken bir çağdır. Ancak bol miktarda bilgiyi tüketirken önemli olan o,bilgiyi unutmamak, uzun süre hatırlamak. Bu noktada bilgileri hafızasına alarak daha uzun süre hatırlayan kişiler, bilgileri hatırlamayan kişilerden daha başarılı olacaktır.
Güçlü bir hafızayla geçmişteki olaylardan ve durumları daha iyi irdeleyecek, geleceğe daha aydınlık bakabileceksiniz.
Toplantı ve sunumlarda seminerlerde artık anlattığınız bilgileri unutmayacaksınız.
Sizde var olan,en büyük güç olan beyninizdir.O muhteşem gücünün farkına ve bu gücü nasıl kullanacağını öğreneceksiniz.

Hafıza Teknikleri Eğitmenliği Sertifika Programın Kazanımları

İş hayatında;

İçinde bulunduğumuz yüzyıl, bilgininin hızla çoğaldığı ve hızla tüketilmesi gereken bir çağdır. Ancak bol miktarda bilgiyi tüketirken önemli olan o bilgiyi unutmamak, uzun süre hatırlamaktır. Bu noktada bilgileri hafızasına alarak daha uzun süre hatırlayan kişiler, bilgileri hatırlamayan kişilerden daha başarılı olacaktır.

İş hayatında iyi bir konuma gelebilmek, daha iyi bir kariyer yapabilmek için güçlü bir hafızaya sahip olmak gerekir.
Sağlıklı bir iletişim için en önemli öge güçlü hafızadır. Düşünün bir kere iş yaşamında kaç kişiyle tanışıyorsunuz ve kaçının yüzünü, adını hatırlıyorsunuz?
Ülkemizde bundan 30 yıl önce iş ilanlarında “Takım çalışmalarına uygun, yabancı dil bilen, insan ilişkilerinde başarılı … ”ifadeleri var mıydı?
Peki 5 yıl sonra iş ilanlarında hangi ifadeler yer alacak. ”Güçlü bir hafızaya sahip, beynini etkili bir şekilde kullanabilen, hayal gücü gelişmiş…” şeklinde olacaktır.

Randevularınızın tarihini, saatini, nerede, kiminle olduğunu unutmayacak, böylece işinizde çok başarılı olacaksınız.
Güçlü bir hafızayla geçmişteki olaylardan ve durumları daha iyi irdeleyecek, geleceğe daha aydınlık bakabileceksiniz.
Toplantı ve sunumlarda, seminerlerde artık anlattığınız bilgileri unutmayacaksınız.
Hafızanız olmasaydı ne olurdu? Bomboş bir hayat. Ya güçlü hafızaya sahip olsaydınız ne olurdu? Daha güzel bir hayat. Çünkü güçlü bir hafıza sayesinde güzel, değerli, önemli birçok şeyi hafızanıza alacak, hatırlayacaksınız.

Okul hayatında; Öğretmenin anlattığı dersi o anda hafızanıza alacaksınız. Böylece kendinize, arkadaşlarınıza, spora , sosyal faaliyetlere daha fazla zaman ayırabileceksiniz.
Sınavlarda daha yüksek başarıya ulaşacaksınız.
Her yıl ortalama bir milyon kişinin girdiği LYS, OYS SBS sınavlarına hazırlık aşamalarında hafıza tekniklerini kullanarak çok daha düzenli ve çok daha fazla bilgiyi hafızanızda işleyebileceksiniz.
Tarih dersindeki savaşların nedenleri, sonuçları, kimya dersindeki formülleri, matematik formüllerini, coğrafya dersindeki maddeleri ve daha birçok dersin bilgilerini kısa sürede öğreneceksiniz
Ders kitaplarını, dergileri, sunuları hafızanıza kısa sürede alacak kendinizi derste çok rahat ve kendine güvenerek gösterme fırsatını bulacaksınız
Önüne set çekemediğimiz tek şey zamandır. Zaman hızla akıp gidiyor. Güçlü bir hafıza, zamanı size sunacaktır.

Önüne set çekemediğimiz tek şey zamandır.Zaman hızla akıp gidiyor. Güçlü bir hafıza, zamanı size sunacaktır.
Sizde var olanen büyük güç beyninizdir.O muhteşem gücünün farkına varacak ve bu gücü nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Sertifika Yetkinlikleri

 • Bireylere hafıza teknikleri dersleri verme
 • Gruplara hafıza teknikleri dersleri verme

Programdan Seçmeler

 • Hafıza Teknikleri Eğitimi Nedir?
 • Kalıcı Öğrenmenin ve Kolay Hatırlamanın Sırrı
 • Hafıza
 • Öğrenme
 • Nasıl Öğreniriz
 • Beyin ve Zihin
 • Zihinsel Potansiyel ve Beyin Hücreleri
 • Hipokamp ve Etkili Öğrenme
 • Kullanılan Hafıza Teknikleri ve Uygulama Örnekleri
 • Hafıza Ritimleri
 • Tekrarın Önemi ve Sistematik Tekrar
 • Hafızanın İşleyişi ve Unutma
 • Bilgiyi Kalıcı Kılmak
 • Hafızayı Diri Tutma Alıştırmaları
 • İsim – Yüz Hafızası


  Back to top of page