page-header

Dilara Altınkan

Dilara Altınkan

Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen  master eğitmenlerinden Koçluk, Quantum, NLP, Satış Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İş Koçluğu, Hipnoz,  İletişim, Öğrenmeyi öğrenme, Hızlandırılmış öğrenme, Modelleme, Meta Coaching, Eğitimcinin Eğitimi, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Eğitmenlik Eğitimi, Nefes Koçluğu, Silva  eğitimlerini tamamlayan Dilara ALTINKAN . Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in Türkiye’deki 17 MCC ünvanına sahip Mentör Koçlarından biridir.

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı MYK’dan yeterlilik belgesine sahip İş ve Meslek Danışmanıdır.

Yine MYK belgeli Türkiye’deki sayılı KOBİ Danışmanından biridir. MYK Koçluk belgelendirme sınavında sınav değerlendiricisidir.  Kısmi zamanlı Öğretim görevlisi olarak Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde İletişim Eğitimleri vermiştir.

Kendine oluşturmuş olduğu vizyon ile Mart 2008’de kendi firması olan, EDAS Özel Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti’yi (Koçluk Merkezi ) kurmuştur. Halen kendi firmasında eğitmen ve Profesyonel Koç olarak çalışmalarını sürdürmekte ve uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler  vermektedir. Çok sayıda öğrenci ve yetişkine bireysel koçluk seansı yaparak bilgilerini danışanları ile paylaşmaktadır.

Profesyonel koçluk eğitimi almak isteyen bireylere koçluk eğitimleri vermesinin yanı sıra bu işin eğitmenlik eğitimini almak isteyen profesyonellere Trainerlik (Eğitmenlik eğitimi) vermektedir.

Bu güne kadar toplam 12.750’nin üzerindeki  kişiye sertifikalı koçluk eğitimi vererek onların da koçluk mesleğini profesyonel olarak yapmalarında öncü olmuştur.

Verdiği Eğitimlerden Bazıları;

TR33 Bölgesinde Kobilerin sürdürebilir rekabet avantajını artırabilmeleri için hazırlanan Avrupa Birliği Projesinde KOBİ Koçluğu eğitimleri vermiştir. Yine TR33 Bölgesinde Kobilerin ihracat kapasitelerinin  artırabilmeleri için hazırlanan Avrupa Birliği ProjesindeManisa, Kütahya ve Uşak Sanayi ve Ticaret odasından katılım sağlayan  profesyonellereözel  olarak yapılandırılanKOBİ Koçluğu eğitimi vermiştirGüneymarmara Kalkınma ajansından 3, Ankara Kalkınma Ajansından 1 adet Zafer Kalkınma Ajansından 8 adet Koçluk ve İletişim Eğitimi projesi  tamamlamıştır.

Türk hava Yolları AO. Yöneticilik okulunda toplam 60 yönetici adayına 3 hafta süre ile yönetici koçluğu eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

Türk hava Yolları AO. Uçuş eğitim Başkanlığında eğitmenlik yapan toplam 43 Eğitmene  yaşam  koçluğu eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Yine THY A.O’dan aldığı proje kapsamında  6.300 Kabin amirlerine koçluk eğitimi vermiştir. TGS’de çalışan 108 şefe Temel Koçluk Eğitimi ve TGS’de görev yapan eğitmen kadrosuna ise Profesyonel Koçluk Diploma Eğitimini vermiştir. EGE Serbest Bölgesinde çalışan 50 kişiye NLP Eğitimi ve Serbest Bölge içinde faaliyet gösteren Lansinoh firmasında 20 Şefe Temel Koçluk eğitimi vermiştir. Pınar Eğitim Kurumlarında 180 İTÜ Vakfı Kolejinde 100 MEV Avni Akyol Kolejinde 45 Rota Kolejinde 120 Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 300 Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 300 Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 35 Dursunbey İlçe Milli Eğitimde 30 Ankara Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 80 Öğretmene Öğrenci Koçluğu Eğitimi vermiştir.

 

Yaptığı başarılı koçluk eğitimleri sonucunda Çubuk İlçe milli Eğitim müdürlüğünden, Pınar Eğitim Kurumlarından  ve KALDER İzmir şubesinden teşekkür plaketleri almıştır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu  ICF üyesidir. Yine Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)’den 170 saatlik Koçluk Eğitimini Akredite ettirmiştir. Aynı zamanda ICF’inMentör koçlarındandır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezun olmuş ardından Beyken Üniversitesinde İşletme yönetimi yüksek lisans programını tamamlamıştır.Halen Adnan Menderes Üniversitesinde İşletme  Doktorası yapmaktadır.


    Back to top of page